אחסון מזון יבש לכלבים-לא מה שחשבתם

עודכן ב: 9 פבר 2019

כמה עובדות על אחסון מזון יבש לכלבים בשקים:

אחסון מזון יבש לכלבים

רוב בעלי הכלבים לא נותנים את תשומת הלב הנכונה לאחסון מזון יבש, ישנה דרך טובה לאחסן מזון יבש לכלבים שתשמור על טריותו וערכיו התזונתיים לזמן ממושך יותר. בניגוד לדעה הרווחת מזון יבש לכלבים אינו מחזיק זמן רב, תאריך התפוגה הרשום על השק המציין את המועד בו המוצר פג תוקף הוא נכון לגבי שק סגור (שאינו נפתח) בלבד! מהרגע שהשק נפתח המזון היבש שבתוכו טוב לשימוש עד שישה שבועות, חוקרים בתחום אף טוענים למשך שימוש של שבועיים בלבד מרגע פתיחת השק. שלושה גורמים קריטיים לשמירת טריותו ומרכיביו של המזון היבש לכלבים ולהארכת זמן השימוש בו:

גורם מספר 1 – טמפרטורה (חום)

שימו לב - הטמפרטורה היא הגורם המשפיע ביותר מכל האחרים.

טמפרטורה נכונה עושה הבדלים של שמיים וארץ בפרקי הזמן שבו המזון יכול להישמר הדרך הכי קלה להמחיש זאת: דמיינו קרטון חלב חשוף לשמש ביום קייצי חם ולוהט לעומת קרטון חלב בקירור. הבדל בשימור של שעות ספורות מול כמה ימים.

החום הוא תנאי אידאלי להתפתחות עובש ובקטריות בזמן שהקור אינו מאפשר להם כמו לצורות חיים אחרות להתפתח ולהתרבות. בישראל אקלים טרופי חם ולח הוא אויב למזון יבש ולכן כדי להימנע מקלקול המזון (שיכול לגרום לכלבים למחלות) יש להימנע מאחסון מזון יבש במרפסת חשופה לשמש או מתחת לכיור (לחות), רצוי לאחסן מזון יבש בשק המקורי במקום מוצל, קריר ויבש שבו הטמפרטורה נמוכה מ 38 מעלות צלזיוס.

גורם מספר 2 – לחות (מים)

מזון שחשוף ללחות עלול לאבד את מרקמו וטעמו ואף להתקלקל גם באריזתו המקורית. לחות היא מים וכשם שאנו זקוקים למים כדי לחיות כך גם בקטריות ועובש. למרות שקשה מאוד ולא נחוץ להוציא לגמרי את הלחות ממזון יבש, כן רצוי לאחסן אותו במקום יבש ככל שאפשר. (לא מתחת לכיור המטבח).


גורם מספר 3 – אוויר (חמצן)

הכי פשוט-החמצן גורם למזון היבש להתחמצן ולהזיק למי שאוכל אותו.

הדרך הקלה להמחיש זאת היא ברזל שתהליך החמצון שלו הוא חלודה-דמיינו לעצמכם שחלודה בגופכם...

אאוץ'-לא טוב! אוויר מכיל כ 78% גז חנקן, כ 21% גז חמצן, כ 0.03% פחמן דו חמצני והשאר גזים נוספים המהווים פחות מאחוז אחד. מזון שחשוף לאוויר אינו מחזיק זמן כמו מזון שמוגן מפני חמצן וזו אחת הבעיות של המזון היבש לכלבים-השק שבו הוא נשמר נפתח ונסגר כל יום ומוזרם אליו אויר באופן קבוע וכך תהליך החמצון שלו מואץ.

יש פתרון אך קצת מסורבל, להעביר את המזון ולחלק אותו בשקיות או מכלים אטומים קטנים ובכך להקטין חשיפה לאוויר ולשמר אותו לתקופה ארוכה. לסיום-לא משנה כמה איכותי המזון היבש שרכשתם, כל עוד לא תשמרו על הכללים האלו, ערכיו התזונתיים יתפוגגו מהר מאוד והאיכות תאבד את משמעותה. כאמור, הטמפרטורה היא הגורם המשפיע ביותר אז רוצו להעביר את שקי המזון מהמרפסות לתוך הבית למקום קריר ומוצל.


הרשמו לעדכונים של mills והשארו מעודכנים בחדשות מזינות ...

ברגשי כתיבה, אריק עומר.

#מילס #mills #מזון יבש לכלבים


1 תגובות

פרטים נוספים

עקבו אחרינו

ניווט בחנות

With mills every day counts 

לחנות

הסיפור שלנו

דוג בלוג

צור קשר

כתובת: גרשון ש"ץ  21, תל אביב

שירות לקוחות : customer.service@millsforpets.com

MADE IN UK

©2019 by mills israel. Proudly Designed by COPYEIDIT - WIX EXPERT